NEVHODNE.NAZORY.CZ

Názory, informace a články

Sekce: Zajímavosti >> Hodnocení stránek >> www.odpovedi.cz

  Dnes je: 27. 7. 2021 19:39 a svátek má: Věroslav       

carka
carkaÚvodní stránkaO poklad kapitána NedaHodnocení filmůVýdělky na internetuHodnocení webových stránekVlastní Programy

Hodnocení webu odpovedi.cz

Chtěl bych zde uvést hodnocení internetových stránek www.odpovedi.cz . Svým obsahem jsou zajímavé a mohou se hodit komukoliv. Proto si myslí, že stojí za to, si přečíst alespoň kousek z článku, který jsem napsal a který má zhrnovat funkce tohoto serveru.

Tentokrát bych Vám chtěl představit webové stránky www.odpovedi.cz . Jedná se o server, který je na bázi aktivity uživatelů – tj. živé komunity.

Design?


Na první pohled se Vám zobrazí přívětivě vypadající stránky. Po designové stránce jsou celkem dobře vyvedené. Líbí se mi nápad s logem – obrácené barevné dotazníky jsou originální. Za zmínku stojí i celkový barevný vzhled, který je jednoduše sladěn a na návštěvníka nepůsobí nijak agresivně. Celková velikost úvodní stránky je malá 20,6 kB . Což zapříčiňuje soustředění webu právě na obsah a příspěvky. Další „vychytávkou“ je ikonka webu. Jedinou, docela velkou, chybičkou je, že web není validní – html má 10 chyb a css má 7 chyb, což, podle mě, je docela málo – ale celkové seo hodnocení webu by mohlo být vyšší a tím pádem by web mohl být na vyšší vyhledávané pozici (i když má pagerank 3).

logo


K čemu tento web slouží?


Na tomto webu můžete najít mnoho položených otázek. A jak už to většinou bývá, na položenou otázku je potřeba i odpověď. A tento web je jimi přímo posedlý. Hlavní menu je rozděleno do mnoha kategorií Auta a doprava počínaje a Zvířata končeje. Když si rozkliknete některou z položek menu, vyjede Vám na stránku seznam různých podkategorií. V nich najdete mnoho otázek. Jak je možné, že na otázky odpovězeno?

Funkce webu


Na hlavní stránce se zobrazují nejnovější přidané otázky, a to bez ohledu na kategorií. Přes záložky se můžeme přepnout na nejpopulárnější a nebo na nezodpovězené otázky. Tím máme docela rychlou představu o aktualitách dění na webu. V pravém sloupci můžete spatřit novinky, které jsou spojené s během webu, seznam nejaktivnějších členů, což ostatním členům i návštěvníkům dává pocit domácího prostředí, tedy prostředí, kde se nemusí cítit osamoceně a mají pocit, že do komunity zapadají. Nad ní je zobrazený tip – škoda, že není náhodně generovaný – přispělo by to k tomu, že uživatelé by se více dívali i na pravou stranu menu. Nyní je tam však statický odkaz na tip ohledně hvězdičky u otázky (podle mě zbytečné, když se tato informace zobrazí přímo při přejetí myši na ikonu – ale dejme tomu. Někdo si třeba této informace nevšimne a přijde mu vhod). Nad tímto tipem je přihlášení uživatele. Pokud se Vám web líbí a rozhodnete se do něho registrovat, celý systém Vás vtáhne přímo do sebe. To díky jednoduchosti registrace a možnosti výběru avataru – tedy ikonky – přímo na webu. Je veliká škoda, že přidání dotazu na web není podmíněno registrací. Takže pokud se na web dostanete přes vyhledávač náhodou a naleznete otázku a máte náladu na odpověď, musíte se nejprve zaregistrovat a poté znova otázku hledat. Na obhajobu webu – tímto se zamezí různým příspěvkům, které jsou buď nechtěné, jednoslovné, nebo vulgární. A registrací získáte výhodu, že když dáte otázku a někdo Vám na ni odpoví, dostanete e-mail se zprávou, že Vám někdo odpověděl na otázku. Další výhodou je hodnocení otázek, zda je užitečná, či ne. Díky tomu se dostanou do žebříčku s vyšší oblíbeností, budou více hodnoceny, prohlíženy a také přinesou vyšší prestiž těm, kteří na ní odpovídají. Pro uživatele je samozřejmostí i možnost komunikace mezi sebou – takže STOP ANONYMITĚ. Na tomto serveru by měly, to, jaký uživatel je, vypovídat jeho názory. Při kliknutí na avatar uživatele se Vám zobrazí jeho účet. Jen se sami podívejte. Je velmi přehledný a samotného uživatele musí motivovat k tomu, aby před druhými vypadal co nejlépe. V horním pravém rohu webu je odkaz na dotazy ohledně toho, jak stránky fungují. Stránky mají i své vlastní bodování uživatelů i kodex. Díky tomu, že je na stránkách i dobrý vyhledávač a ten, kdo tvoří otázku, vkládá i slova, která zapříčiní její najití, stává se z tohoto webu dobrý zdroj lidských zkušeností a informací.

A závěr?


To, jaký je web, většinou dělá webmaster. V tomto případě to není tak úplně pravdou. To, jaký je web, svou kvalitou a obsahem, dělají uživatelé sami. I když občas naleznete nesmyslné otázky, jako například – potřebuji vypočítat příklad, dají se zde nalézt někdy velmi zajímavé a užitečné otázky. Například otázka: Jak mám vyčistit ucpaný záchod. Kdo z nás zná odpověď na tuto zdánlivě zbytečnou otázku? Asi nás moc není. Už z tohoto důvodu se webové stránky www.odpovedi.cz stávají takovým malým postupně se rozrůstajícím zdrojem lidských zkušeností.
Jméno:
Vzkaz:
copyright 2009 acantophis Poslední aktualizace: 20/12/2010

 

reklamy

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!