NEVHODNE.NAZORY.CZ

Názory, informace a články

Sekce: Zajímavosti >> Hodnocení filmu >> Hvězdný prach (Stardust)

  Dnes je: 27. 7. 2021 19:43 a svátek má: Věroslav       

carka
carkaÚvodní stránkaO poklad kapitána NedaHodnocení filmůVýdělky na internetuHodnocení webových stránekVlastní Programy

Hvězdný prach (Stardust)

Režisér: Matthew Vaughn

Herecké obsazení: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Ricky Gervais, Kate Magowan, Nathaniel Parker, Sienna Miller, Ben Barnes, Peter O'Toole, Ian McKellen, Rupert Everett, Sarah Alexander, Jake Curran, Mark Strong, Jason Flemyng, Henry Cavill, Mark Williams, David Kelly

Hodnocení:


Na tento film - tedy pohádku - jsem se díval víckrát a nikdy jsem toho nelitoval. Pohádka má velmi poutavý, romantický příběh, který se netáhne. Diváka určitě nadchne i černý humor, jehož se v nešetří. Příběh se zakládá na existenci dvou světů, které jsou mezi sebou odděleny Zdí, jež je hlídána. Přes tuto zeď se však dostane jeden mladý hoch. Najde tam město a pobude s jednou dívčinou. Vrátí se domů a za 9 měsíců se mu u dveří objeví košík, ve kterém najde syna. Ten vyroste a bezhlavě se zamiluje do rozmazlené dívky, díky které příjde i o práci. Aby si ji naklonil, slíbí, že ji donese do týdne hvězdu, kterou viděl padat. To však netuší, že tou hvězdou bude překrásná dívka. Hvězda ale padla za Zeď, kam se nesmí. Aby toho ještě nebylo málo, když najde svou hvězdu, zjistí, že je jí ukládáno o život čarodějnicemi i bratry po zesnulém králi, kteří se snaží hvězdou získat diamant, který je zplnomocňuje vládnout světu za Zdí.
stardust Příběh plný napětí, akce, vtipu a romantiky si určitě najde své příznivce.(Obr. 2) Tuto pohádku bych ale určitě nepouštěl nejmenším dětem z důvodu násilí, Které není sice nijak moc velké, ale přece jenom proříznutý krk, (i když z něj teče modrá - tedy šlechtická - krev) sekera v hlavě ducha a jiné - jsou brány jako vtip (a nepochybně skvělý - a originální), ale věkovou hranici bych dal u citlivějších dětí na 8 let. (Každopádně Pán Prstenů to není ;-) V rámci nově tvořených pohádek je tato jedna z nejmírnějších a nejhezčích)
Jako pohádky podle mě účel tento film plní. Měl by člověka uklidnit, naladit, uvést ho do stavu, kdy si bude představovat, jestli takový svět skutečně je a jestli by se tam chtěl v nejtajnější hloubi své mysli chtěl podívat a něco podobného zažít. Celá pohádka dopadne happyandem, který není zase až tak moc fádní a přecukrovaný, ale příjemný a nenásilný. Třeba se divák po shlédnutí tohoto filmu bude dívat trošku jinak na hvězdnou oblohu. Stačí jen popustit uzdu své fantazie a přenést se do bájů, mýtů, do krajů svého dětství.
Co se týče designového vzhledu: Krásné bylo záření hvězdy. Jen trošku zrnité, bylo vidět, že po finanční stránce mohl být film lépe vybaven. Chtělo by to antialiasing, lepší renderování, ale k tomu by bylo nutné získat špičkové vybavení... Jsou to však drobné změny, které tento skvělý film nijak nekazí a rozhodně by neměly odrazovat od shléndnutí.

stardust2


Jméno:
Vzkaz:
copyright 2009 acantophis Poslední aktualizace: 20/12/2010

 

reklamy

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!